Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bankomatowi oszuści zatrzymani po pościgu

Data publikacji 04.01.2010

Piekarscy i tarnogórscy policjanci zatrzymali czteroosobową grupę oszustów, którzy wykorzystując sfałszowane karty kredytowe kradli z piekarskich bankomatów pieniądze. Kilkunastokilometrowy pościg za przestępcami z rumuńskimi paszportami zakończył się w Nakle. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Piekarscy kryminalni patrolując miasto w sobotę rano zwrócili uwagę na zaparkowany samochód marki Audi A4 na rumuńskich tablicach rejestracyjnych. Policjantów zainteresowało czterech pasażerów pojazdu, którzy na zmianę, co kilkanaście minut, podchodzili do pobliskiego bankomatu i powracali do samochodu. Gdy mężczyźni zorientowali się, że są obserwowani, zaczęli uciekać. Nie reagując na sygnały do zatrzymania, na ulicy Bytomskiej z dużą prędkością ominęli blokujący jezdnię oznakowany radiowóz, jadąc po chodniku. W Świerklańcu skręcili w kierunku Tarnowskich Gór, a kilkaset metrów dalej na rondzie jeden z pasażerów audi wyskoczył z samochodu, próbując pieszej ucieczki. Po kilku minutach został zatrzymany przez piekarskich policjantów. Pozostałą trójkę zatrzymali funkcjonariusze z komendy w tarnowskich Górach, którzy w Nakle zorganizowali blokadę.

Zatrzymani to obywatele Rumuni w wieku od 25 do 29 lat. W trakcie przeszukania ich pojazdu, policjanci znaleźli kilkadziesiąt tysięcy złotych i zabezpieczyli kilkadziesiąt sfałszowanych kart bankomatowych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach, na wniosek Prokuratora, podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również samochód audi A4, którym poruszali się przestępcy. Sprawcy mogą teraz trafić za kratki nawet na 10 lat.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony