Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci na rzecz WOŚP

Data publikacji 06.01.2010

10 stycznia 2010 roku kolejny raz wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpią do zbiórki datków. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych garnizonu dolnośląskiej Policji, mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących, nawiązali również współpracę ze sztabami WOŚP i przekazują wolontariuszom informacje, jak unikać zagrożeń, na jakie mogą być oni narażeni podczas kwestowania.

Jednocześnie dolnośląscy policjanci aktywnie włączą się w różnego rodzaju akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP. Między innymi, we Wrocławiu przy Aquaparku kwestować będą funkcjonariusze Wydziału Komunikacji Społecznej dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Jednym z wolontariuszy będzie najbardziej znany dolnośląski policjant -- Komisarz Lew. Tam też będzie można posłuchać orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która także zagra dla małych pacjentów szpitala onkologicznego przy ul. Bujwida. Ponadto policyjni komandosi zaprezentują robota, który w nietypowej roli -- trzymając w uchwycie puszkę, też będzie kwestował. Podczas Wielkiego Finału WOŚP we Wrocławiu policjanci zaprezentują także nowe radiowozy. Również w innych miastach naszego regionu policjanci aktywnie włączą się w działania na rzecz orkiestry, m.in. będą kwestować, prezentować sprzęt oraz wystawiać do licytacji np. maskotki Komisarza Lwa oraz inne drobne przedmioty. W Zgorzelcu tamtejszych policjantów wspierać będą funkcjonariusze z Czech. W Świdnicy natomiast, oprócz kwestowania i pokazu sprzętu, zaprezentuje się również grupa realizacyjna z komendy powiatowej policji.

Kilka prewencyjnych porad dla wolontariuszy:

* Unikajcie miejsc rzadko uczęszczanych i nieoświetlonych.
* Nie chodźcie sami. Najlepiej zbierać datki w towarzystwie osoby dorosłej lub przyjaciół, kolegów.
* W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki. Pamiętajcie, że Wasze życie i zdrowie jest najważniejsze. Zapamiętajcie raczej jak najwięcej szczegółów wyglądu sprawcy.
* Podczas ucieczki sprawcy głośno wzywajcie pomocy i jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży.
* Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary, nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.
* Pod żadnym pozorem nie zostawiajcie puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

Powrót na górę strony