Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja z Podkarpacia zagra z WOŚP

Data publikacji 07.01.2010

Podkarpaccy policjanci zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Błękitne patrole będą zbierać datki, w Rzeszowie kwestować będzie Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, jego zastępcy, dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Każdy będzie mógł wylicytować 1,5 metrowego misia - maskotkę podkarpackiej Policji. Pod orkiestrowy młotek pójdzie też sympatyczny pluszowy lew - maskotka milicji ze Lwowa.

Odkąd gra Wielka Orkiestra, policjanci jej pomagają. Zawsze przestrzegają i uczulają wolontariuszy zbierających datki, jak bezpiecznie kwestować. Policjanci chronią wolontariuszy, kierują patrole tam, gdzie prowadzona jest zbiórka datków, otaczają ich też dyskretną opieką. Włączali się w przygotowanie orkiestrowych imprez i koncertów, organizowali policyjne stoiska, pokazy sprzętu, na aukcje przekazali policyjne maskotki.

Nie inaczej będzie w niedzielę, 10 stycznia 2010 roku, kiedy Jurek Owsiak zadyryguje Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz osiemnasty. O 11.30 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się pokaz:

* Policyjni antyterroryści zademonstrują, jak pracuje robot pirotechniczny, precyzyjne urządzenie, które służy do podejmowania ładunków wybuchowych.
* Będzie pokaz tresury psa policyjnego.
* Na Rynku pojawią się policjanci na koniach.
* Każdy będzie mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, dokładnie obejrzeć policyjne wyposażenie.

* Inspektor Józef Gdański, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, dowodził będzie błękitnym patrolem uzbrojonym tym razem w identyfikatory i puszki WOŚP. W patrol wyruszają jego zastępcy, dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, policjanci z rzeszowskich komend.

Po południu na estradzie w Rynku licytowane będą dwie maskotki w mundurach:

* imponujących rozmiarów misiu (1,5 m wzrostu!) w mundurze policjanta ruchu drogowego - miś jest maskotką podkarpackiej Policji

* pluszowy lew, który przyjechał ze Lwowa - to dar komendanta lwowskiej milicji, który w ten sposób postanowił wesprzeć ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie wykluczone, że pojawią się też inne policyjne atrakcje! Podkarpaccy plicjanci zapraszają na Rynek w niedzielę od 11.30!

W Tarnobrzegu kwestował będzie inspektor Jan Żak, komendant tarnobrzeskiej Policji. Na licytację przekazał serwis do kawy z dedykacją, maskotkę i oryginalny "balonik" - probierz trzeźwości używany przed laty przez Policję.

Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli zlicytuje trzy "Wiewióry" - maskotki w policyjnych mundurach.

(źródło: KWP w Rzeszowie)

 

Powrót na górę strony