Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka usłyszała ponad 100 zarzutów

Data publikacji 07.01.2010

Inowrocławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali, a sąd aresztował 31–letnią kobietę podejrzaną o szereg przestępstw. Oszustka usłyszała w sumie ponad 100 zarzutów. Prowadzący sprawę policjanci proszą o kontakt osoby, które mogły paść ofiarami tych przestępstw.

Jak wynika z ustaleń policjantów 31-letnia mieszkanka Inowrocławia zaciągała kredyty w różnych bankach i wyłudzała usługi telekomunikacyjne posługując się danymi osób, które faktycznie istniały. Nie wiedziały one jednak, że ich dane są wykorzystywane. Ponadto posługując się cudzymi danymi osobowymi za pośrednictwem portali internetowych zaciągnęła od blisko 200 osób pożyczki, których następnie nie spłacała.

Oszustka została aresztowana na 2 miesiące. Przedstawiono jej ponad sto zarzutów. Skala procederu trudna jest na tym etapie postępowania do oszacowania, ponieważ nie wszystkie osoby pokrzywdzone są ustalone.

W związku z tym osoby policjanci zwracają się do osób, które mogły zostać oszukane przez 31-latkę, z prośbą o kontakt pod numerami tel. 52 566 54 00 lub 52 566 54 10 w godz. 8:00-15:00, całodobowo pod numer 997 lub 112.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

 

Powrót na górę strony