Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownicy zatrzymani

Data publikacji 08.01.2010

Trofea zwierząt łownych, około 200 sztuk amunicji myśliwskiej, proch oraz maszynkę do wyrabiania amunicji zabezpieczyli bialscy policjanci w miejscu zamieszkania 32- i 47-letniego mieszkańca gm. Wisznice. Za bezprawne posiadanie trofeów zwierząt łownych oraz nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Samo zdarzenie miało miejsce w sylwestrowy wieczór. Parczewscy policjanci w miejscowości Paszenki zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn.
Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy powiatu parczewskiego oraz dwaj mieszkańcy powiatu bialskiego, w wieku od 22 do 56 lat.

W związku z prowadzoną przez parczewską policją sprawą dokonano przeszukań w miejscach zamieszkania mężczyzn. Przeszukania na terenie powiatu bialskiego, gdzie mieszka dwóch z czterech mężczyzn, przeprowadzili policjanci z Wisznic. Ci przeszukali miejsca zamieszkania należące do 32 i 47-latka. Podczas sprawdzania domu i pomieszczeń gospodarczych mundurowi ujawnili ponad 200 szt. amunicji myśliwskiej, proch oraz maszynkę do wyrabiania amunicji myśliwskiej. Policjanci zabezpieczyli również broń myśliwską oraz trofea - poroża i małe podrostki.

Policjanci ustalają wartość zabezpieczonych trofeów zwierząt łownych. Właściciele zabezpieczonego mienia - mieszkańcy gminy Wisznice będą podpisywać listę osób dozorowanych.

Za bezprawne posiadanie trofeów zwierząt łownych oraz nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

 

Powrót na górę strony