Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci grają z WOŚP!

Policjanci w całej Polsce wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Biorą udział m.in. w aukcjach internetowych, zbiórkach pieniędzy, pokazach sprzętu. Na warszawskiej Starówce już przed południem pojawiły się błękitne patrole – policjanci kwestujący na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.

Już od 11.00 na warszawskiej Starówce można spotkać błękitny policyjny patrol WOŚP. Policjanci-wolontariusze, stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, kwestują na rzecz Fundacji. Pieniądze zbiera też Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk. – Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz osiemnasty, dbając o bezpieczeństwo jej uczestników i pomagając potrzebującym, tym razem dzieciom z chorobami nowotworowymi. To szczytny cel – powiedział komendant główny.

Przed gmachem Pałacu Kultury i Nauki stanęło policyjne stoisko, przygotowane przez Wydział Prewencji KSP. Odbywają się tam konkursy dla najmłodszych dotyczące bezpieczeństwa, prezentowany jest nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Odwiedzający stoisko mogą usiąść na policyjnym motorze, wsiąść do radiowozu, obejrzeć środki przymusu bezpośredniego. Można tez zobaczyć policyjnego quada i poduszkowiec, które prezentują funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego. Policjanci zapowiadają też pokaz musztry paradnej Reprezentacyjnej Orkiestry Policji.

Przypominamy, że cały czas trwają aukcje internetowe. Komenda Główna Policji wystawiła na licytację m.in. lot policyjnym śmigłowcem, badania wariografem czy kursy samoobrony organizowane przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Oczywiście to tylko niektóre z aukcji – zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami: policyjne aukcje na rzecz WOŚP.

 

fot. Marek Krupa / KGP

  • Małgorzata i Bartek Gugała
  • Kwota zebrana przez wolontariuszy z KGP
Powrót na górę strony