Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu

Data publikacji 10.01.2010

Tysiące poznaniaków i wielkopolan wiwatowało razem z Jurkiem Owsiakiem w centrum stolicy Wielkopolski. Mimo mroźnej pogody, gorąca atmosfera cały czas utrzymuje się przed poznańskim Zamkiem. Wśród wielu służb mundurowych są także policjanci, którzy od rana GRAJĄ ku radości bawiących się mieszkańców naszego regionu.

Do ostatniej minuty trwały poznańskie przygotowania do tegorocznego XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Punktualnie o 10.00, Jurek Owsiak, tym razem ze stolicy Wielkopolski, wystartował w kolejną Orkiestrą. Tłumy poznaniaków i wielkopolan wiwatowały i skakały z radości przy utworach grupy Dżem. Przed południem Jurek Owsiak pożegnał się z Poznaniem i poleciał do sztabu, aby stamtąd łączyć się z całą roztańczoną i grającą Polską i światem.

Jak co roku, przed poznańskim Zamkiem Cesarskim przygotowano moc atrakcji. Pokazy, konkursy, koncerty i fajerwerki to tylko jedne z wielu niespodzianek czekających na wszystkich chętnych. Kolorowe stragany, tysiące balonów i stoiska służb mundurowych, od samego rana przyciągają tysiące uśmiechniętych, dziecięcych buzi, które z rodzicami i opiekunami przychodzą na Plac Mickiewicza.

W miasteczku mundurowym, jak co roku, są także policjanci. Jedni z psami służbowymi, inni na pięknych, rosłych rumakach zapraszani są do sesji zdjęciowych, zarówno przez dzieci jak dorosłych. Policjanci z komisariatu wodnego prezentujący radiowozy z motorówkami, a także antyterroryści z robotem do zabezpieczania materiałów wybuchowych kwestują wspólnie z wolontariuszami, których w Poznaniu i Wielkopolsce są tysiące. Wśród rozbawionego tłumy dostrzec też można Sierżanta Pyrka - maskotkę wielkopolskiej Policji.

Poznańska zabawa trwać będzie do późnych godzin nocnych. Wszystkich tych, którzy do tej pory nie trafili przed Zamek serdecznie zapraszamy. A wieczorem, po godzinie 17.00 zapraszamy na aukcje. Policjanci wśród wielu atrakcyjnych przedmiotów licytować będą II Złote Serduszko Policyjne i replikę czapki przedwojennego policjanta. Już teraz zapraszamy - bądźcie z nami.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony