Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gramy z WOŚP – Olsztyn

Data publikacji 10.01.2010

Warmińsko-mazurscy policjanci już XVIII raz grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niebieskie patrole można spotkać we wszystkich biorących udział w Finale miastach regionu. Oprócz wypełniania zadań dotyczących ochrony porządku i bezpieczeństwa wolontariuszy oraz uczestników imprez, policjanci aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy.

W Olsztynie kwestował Komendant Wojewódzki Policji. Za przykładem insp. Sławomira Mierzwy, do kwesty przyłączyli się także inni policjanci. Dodatkowo, aby dołożyć cegiełkę, która pozwoli uratować życie dzieci warmińsko-mazurscy policjanci przygotowali szereg atrakcji. Nad jeziorem Długim w Olsztynie troje śmiałków wylicytowało przelot policyjnym poduszkowcem. Na licytację trafiła także przekazana przez policjantów kurtka motocyklowa Jacka Czachora aktualnie uczestniczącego w Rajdzie Dakar, kamizelki odblaskowe z podpisami insp. Sławomira Mierzwy i kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, okolicznościowe medale, policyjna skórzana raportówka, czy przejazd radiowozem.

Kilkuset policjantów z Warmii i Mazur już po raz kolejny od rana czynnie uczestniczy w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas dzisiejszej zbiórki pieniędzy i koncertów oprócz tego, że funkcjonariusze wspierani przez kilkudziesięciu słuchaczy WSPol w Szczytnie czuwają nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników organizowanych imprez, sami też aktywnie włączyli się do kwesty.

W Olsztynie kwestował Komendant Wojewódzki Policji. Za przykładem insp. Sławomira Mierzwy, do kwesty przyłączyli się inni policjanci, którzy są widoczni w centrach miast, przy srebrzystych radiowozach.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Powrót na górę strony