Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zagrali z WOŚP

Data publikacji 10.01.2010

10 stycznia 2010 roku kolejny raz wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpią do zbiórki datków. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych garnizonu dolnośląskiej Policji, mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących, nawiązali również współpracę ze sztabami WOŚP i przekazują wolontariuszom informacje, jak unikać zagrożeń, na jakie mogą być oni narażeni podczas kwestowania.

10 stycznia 2010 roku kolejny raz wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpili do zbiórki datków. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwają w dalszym ciągu policjanci.

Funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych garnizonu dolnośląskiej Policji, mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących, nawiązali wcześniej współpracę ze sztabami WOŚP i przekazali wolontariuszom informacje, jak unikać zagrożeń, na jakie mogą być oni narażeni podczas kwestowania.

Jednocześnie dolnośląscy policjanci aktywnie włączyli się w różnego rodzaju akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP. Między innymi, we Wrocławiu przy Aquaparku kwestowali funkcjonariusze Wydziału Komunikacji Społecznej dolnośląskiej komendy wojewódzkiej oraz Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej. Jednym z wolontariuszy był najbardziej znany dolnośląski policjant – Komisarz Lew. Tam też można było posłuchać orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zagrała również dla małych pacjentów szpitala onkologicznego przy ul. Bujwida. Ponadto policyjni komandosi zaprezentowali robota, który w nietypowej roli – trzymając w uchwycie puszkę, też kwestował. Podczas Wielkiego Finału WOŚP we Wrocławiu policjanci z oddziału prewencji zaprezentowali także nowe radiowozy.

Również w innych miastach naszego regionu funkcjonariusze aktywnie włączyli się w działania na rzecz orkiestry, m.in. zbierali datki, prezentowali sprzęt oraz licytowali maskotki Komisarza Lwa i inne przedmioty. W Zgorzelcu tamtejszych policjantów wspierali funkcjonariusze z Czech. W Świdnicy natomiast, oprócz kwestowania i pokazu sprzętu, zaprezentowali się również funkcjonariusze z grupy realizacyjnej komendy powiatowej policji. Mimo, że było zimno - wszystkie serca były gorące i szeroko otwarte, a puszki szybko się zapełniały.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony