Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając potrącił policjanta

Data publikacji 11.01.2010

Policjanci po pościgu zatrzymali dealera narkotykowego, który uciekając potrącił funkcjonariusza. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 500 porcji marihuany oraz kilka porcji haszyszu i amfetaminy. Za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legnickiej Policji zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali 20-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego znaleźli narkotyki. Kiedy policjanci przyjechali pod budynek, w którym mieszka dealer, ten wsiadał właśnie do swojego samochodu. Policjanci podbiegli do pojazdu i próbowali zatrzymać 20-latka, okazując mu legitymacje służbowe. Mężczyzna ruszył gwałtownie na wstecznym biegu, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Uderzony policjant upadł na śnieg. Doznał drobnych obrażeń nogi.

Jeden z policjantów, który ruszył radiowozem za uciekającym, zatrzymał go po kilku minutach. W czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanego znaleziono 500 "działek" marihuany, kilka porcji haszyszu i amfetaminy. Narkotyki popakowane były w foliowe zawiniątka. Zabezpieczono również pieniądze, telefony komórkowe i wagę elektroniczną.

Zatrzymanemu pobrano w szpitalu krew, ponieważ zachodziło podejrzenie, że w chwili potrącenia policjanta znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, czynną napaść na policjant oraz jazdę pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony