Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najmłodszy Komendant Powiatowy Policji w Polsce

Data publikacji 13.01.2010

Najmłodszy Komendant Powiatowy Policji w Polsce! Ma 7 lat i pochodzi z Sieradza, komendantem powiatowym został w drodze ... licytacji. 13 stycznia 2010 r. o godzinie 8 rano funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu "przejął" 7-letni Kacper Wiśniewski, który wraz rodzicami podczas ostatniego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował najwyższą kwotę - 1100 złotych za "Fotel Komendanta".

Zaraz po przyjściu do sieradzkiej komendy Komendant Kacper został przywitany przez "ustępującego" komendanta podinspektora Krzysztofa Woskowskiego, który poprosił swojego następcę o zajęcie miejsca w fotelu i przeprowadzenie odprawy służby dyżurnej. Po odprawie 7-latek udał się do centrum dowodzenia sieradzkiej jednostki czyli na stanowisko dyżurnego. Na miejscu przyjął meldunek od oficera dyżurnego i zainteresował się systemem monitoringu miasta, przy którym spędził kilkanaście minut. Następnie przeprowadził inspekcję Policyjnej Izby Zatrzymań - obejrzał celę i zapoznał się z wykrywaczem metalu oraz specyficzną służbą w areszcie.

Komendant Kacper odwiedził także techników kryminalistyki, gdzie "na pamiątkę" pobrano mu odciski palców i zrobiono zdjęcia sygnalityczne. Atrakcyjne i pełne emocji zajęcia nadwyrężyły siły 7-latka więc zarządził przerwę "na lunch". Ze smakiem spałaszował ciastko i herbatkę zaserwowaną przez panią sekretarkę po czym obejrzał tresurę psa policyjnego i dokonał lustracji służby policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Po kilku godzinach wyczerpującej i odpowiedzialnej służby nowy komendant zakończył urzędowanie i udał się do domu na zasłużony odpoczynek. Na pamiątkę pobytu w komendzie otrzymał dyplom z rąk powracającego na swoje stanowisko podinspektora Krzysztofa Woskowskiego.

(źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony