Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani do sprawy likwidacji narkotykowego szlaku wiodącego przez Wielkopolskę

Data publikacji 14.01.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali kolejne osoby w sprawie likwidacji kanału przerzutowego narkotyków wiodącego przez Wielkopolskę. Są to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na dużą skalę, która została rozbita w 2009 roku. Podejrzani zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach w Lubiniu i Głogowie. Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy przygotowanej do sprzedaży.

Zatrzymani dwaj mężczyźni byli aktywnymi członkami tak zwanej grupy dolnośląskiej. Grupa ta działała na terenie całego kraju, w tym w Wielkopolsce, Małopolsce i na Mazowszu. To tam handlarze zaopatrywali się w narkotyki.

Wszystko zaczęło się w lutym 2009 roku. Po wielu miesiącach rozpracowywania handlarzy policjanci z Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop narkotykowych kurierów. W podpoznańskim Stęszewie w zorganizowaną zasadzkę wpadli trzej mężczyźni. Warszawski kurier chciał przekazać 3 kg. amfetaminy dwóm odbiorcom z Dolnego Śląska.

Charakter informacji pojawiających się w tej sprawie wskazywał na to, że grupa antynarkotykowa CBŚ trafiła na jeden z aktywniejszych gangów narkotykowych działających na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Biorąc to pod uwagę, policjanci ściśle współpracowali z Wydziałem V ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. Działania operacyjne szybko doprowadziły do ustalenia bossów zorganizowanej grup przestępczej. W sierpniu 2009 roku została przeprowadzona akcja zatrzymania sześciu narkotykowych handlarzy z Legnicy, Jawora i Głogowa. Wśród zatrzymanych wówczas osób, byli mężczyźni, którzy założyli tę grupę przestępczą i nią kierowali. Michał M. pseudonim Wiraszka, Paweł S. pseudonim Strzałka trafili do aresztu a za nimi "Goodwey”, "Meyson” i pozostali ich kompani.

Do tej pory w tej sprawie łącznie zatrzymanych zostało 17 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Za udział w grupie, posiadanie i handel narkotykami zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Film Kolejni zatrzymani do sprawy likwidacji narkotykowego szlaku wiodącego przez Wielkopolskę

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni zatrzymani do sprawy likwidacji narkotykowego szlaku wiodącego przez Wielkopolskę (format flv - rozmiar 2.87 MB)

Powrót na górę strony