Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej

Data publikacji 14.01.2010

Policjanci z KWP w Kielcach zatrzymali dziesięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta w latach 2000 - 2002 dokonywała przestępstw o dużym ciężarze gatunkowym na terenie woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego.

W listopadzie 2009 roku funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozbili grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. Od 1999 roku dokonała ona ponad stu przestępstw o wysokim stopniu społecznej szkodliwości na terenie woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego. Zarzucono im popełnienie m.in. zabójstwa właściciela jednej z dyskotek w powiecie koneckim przy użyciu broni, rozboju z użyciem broni palnej w woj. mazowieckim, gdzie skradziono samochód ciężarowy wraz z ładunkiem papierosów wartości ponad 1 000 000 zł, włamań do ponad 90 samochodów osobowych i ciężarowych oraz ich kradzieży, wymuszeń okupów, handlu bronią palną.

Wczoraj zostali zatrzymani kolejni członkowie grupy. W działaniach udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy wsparciu policjantów z sekcji antyterrorystycznej. Zatrzymano dziesięć osób – dziewięciu mężczyzn i kobietę w wieku od 29 do 56 lat, mieszkańców woj. świętokrzyskiego.

Zatrzymani są podejrzani o dokonywanie napadów rabunkowych, kradzieży oraz wymuszeń okupów. Wszyscy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Mogą im grozić kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Film Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej (format flv - rozmiar 1.72 MB)

Powrót na górę strony