Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci przechytrzyły włamywacza

Data publikacji 14.01.2010

Policjanci z Oddziału Prewencji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do mieszkania na Pogodnie. Kiedy włamywacz wszedł do mieszkania było tam dwoje dzieci. Sprawca plądrował pokoje a rodzeństwo schroniło się w łazience i z telefonu komórkowego zaalarmowało rodziców, a ci przekazali informację Policji. Włamywacz natychmiast został zatrzymany.

Sygnał o zdarzeniu do policjantów dotarł wczoraj około godz. 18:00. Niezwłocznie został tam skierowany patrol, który był w pobliżu. Mundurowi wiedzieli, że zgłoszenie dotyczy włamania do jednego z mieszkań na parterze. Podany też był ogólny rysopis sprawcy. W momencie dojazdu na miejsce policjanci zauważyli odpowiadającego opisowi mężczyznę, który uciekał. Jeden z patroli po krótkim pościgu zatrzymał go.

Kiedy ustalono okoliczności zdarzenia okazało się, że mężczyzna wyważył okno w kuchni na parterze. W czasie kiedy siłował się z oknem w mieszkaniu znajdowało się rodzeństwo w wieku 13 i 11 lat. Dziewczynka i chłopiec oglądając telewizję usłyszeli dziwne odgłosy dobiegające z kuchni. Kiedy chłopiec poszedł to sprawdzić, zobaczył przy oknie włamywacza. Rodzeństwo szybko skryło się w łazience. Sprawca najwyraźniej nie zorientował się, że ktokolwiek był w domu, ponieważ zaczął plądrować mieszkanie, sprawdzając szafki i szuflady. Dzieci miały przy sobie telefon i zaalarmowały swoich rodziców, a następnie informacja dotarła do policjantów. Chwilę później w mieszkaniu rozległ się dźwięk domofonu. To spłoszyło włamywacza, który uciekł bez jakiegokolwiek łupu tą samą drogą, którą wszedł do środka. Nie zdążył na szczęście uciec daleko, ponieważ został zatrzymany przez patrol.

Zatrzymany to 29-letni szczecinianin. Noc spędził w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej dzisiaj usłyszy zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

 

 

 

 

Powrót na górę strony