Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastoletni morderca w rękach Policji

Data publikacji 27.12.2006

Policjanci z Gorzowa zatrzymali 16-letniego mordercę. Na odszukanie chłopaka funkcjonariusze potrzebowali zaledwie doby od znalezienia ciała 43-letniego mieszkańca Gorzowa. Ten zginął w swoim mieszkaniu po kłótni ze sprawcą o pieniądze na alkohol. Nastolatek będzie odpowiadał za swój czyn jak dorosły. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci odnaleźli ciało 43-latka w miniony czwartek. Jarosław K. zginął kilka dni wcześniej w swym mieszkaniu w wyniku odniesionych ran kłutych.
 
Jeszcze tego samego dnia, w którym odnaleziono ciało, komendant miejski powołał specjalną grupę składającą się z najbardziej doświadczonych policjantów. Ich zadaniem było wyjaśnienie okoliczności sprawy i zatrzymanie sprawcy zabójstwa. Przez kilkanaście kolejnych godzin policjanci służb kryminalnych oraz dochodzeniowo-śledczych analizowali dowody i ustalali przebieg zbrodni. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie nastolatka, którego podejrzewa się o dokonanie morderstwa.
 
16-letni Przemysław W. wpadł w ręce policjantów w przedświąteczny piątek. Po godzinie 21 przed dom w miejscowości Łupowo, gdzie mieszkał z rodziną, podjechały radiowozy. Nastolatek nie stawiał oporu. Był jednak mocno zaskoczony, że policja znalazła go tak szybko.
 
Jak wynika z ustaleń, powodem dokonania zabójstwa była kłótnia pomiędzy sprawcą a ofiarą. Doszło do niej podczas dzielenia pieniędzy na alkohol. Gdy wywiązała się sprzeczka, 16-latek sięgnął po nóż. Kilkukrotnie ugodził 43-latka. Następnie uciekł z budynku.
 
Gdy powrócił do swego domu, nie powiedział nikomu o tym, co się stało. Dopiero wizyta policjantów uświadomiła zszokowanym rodzicom, że ich syn jest sprawcą tak makabrycznego czynu.
 
Chłopaka przewieziono do gorzowskiej komendy. Tutaj został przesłuchany. Z jego udziałem przeprowadzono też wizję lokalną na miejscu zdarzenia, podczas której Przemysław W. opisywał dokładnie przebieg zbrodni. Na podstawie całości materiału zatrzymanemu nastolatkowi przedstawiono już zarzut dokonania zabójstwa. Będzie odpowiadał tak, jak osoba pełnoletnia. Grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia. Decyzją gorzowskiego sądu został aresztowany.
Powrót na górę strony