Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził znajomej, posiadał narkotyki

Data publikacji 15.01.2010

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb wobec swojej znajomej. W trakcie przeszukania posesji zamieszkiwanej m.in. przez zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków. Zabezpieczono także karabin maszynowy, prawdopodobnie replikę, który poddany zostanie badaniom biegłych. Wyniki analiz pozwolą stwierdzić, czy zabezpieczona broń jest wiernie skonstruowaną atrapą czy też bronią ostrą.

Policjanci kryminalni i dochodzeniowo - śledczy z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec swojej znajomej. Sprawa prowadzona przez funkcjonariuszy była tym bardziej delikatna, że w trakcie jej wyjaśniania pojawiło się podejrzenie posiadania przez mężczyznę narkotyków i broni.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w tym tygodniu w jednym z centrów handlowych w Poznaniu. Jednocześnie kolejni policjanci weszli na posesje w Luboniu, w celu odnalezienia narkotyków i broni, które mogły być w posiadaniu zatrzymanego. Na terenie posesji, na której mieszkał zatrzymany, zabezpieczono ponad 500 gramów suszu roślinnego i około 200 gramów białego proszku. Policjanci odnaleźli także broń długą - karabin maszynowy. Wiele cech świadczy o tym, że może być to atrapa do złudzenia przypominająca broń ostrą. Aby jednak stwierdzić to jednoznacznie potrzebna jest analiza biegłych. Badaniom poddane zostaną także środki odurzające zabezpieczone w miejscu, gdzie zatrzymany czasami przebywał.

Mężczyźnie postawione zostały zarzuty kierowania gróźb karalnych i posiadania narkotyków.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony