Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek podejrzany o zamordowanie kolegi

Data publikacji 28.12.2006

Wielkopolscy policjanci zatrzymali 17–letniego Roberta R. podejrzewanego o zamordowanie swojego 16-letniego kolegi. Ciało ofiary wyłowiono z rzeki Powa w starej części Konina. Jak ustalili policjanci, chłopak zginął od kilkudziesięciu ciosów ostrym narzędziem. Motyw zbrodni na razie pozostaje nieznany. 17-latek wciąż jest przesłuchiwany, zmienia wersje wydarzeń.

Wczoraj w godzinach wieczornych w rzece Powa w starej części Konina znaleziono ciało 16-letniego mieszkańca miasta. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak ustalili, chłopak zginął od trzydziestu ciosów ostrym narzędziem. Na miejscu zabezpieczono liczne dowody zbrodni.
 
Jeszcze tego samego dnia komendant konińskiej policji powołał specjalną grupę policjantów, mającą na celu wyjaśnienie zbrodni i zatrzymanie sprawcy. Analiza zebranego materiału dowodowego i rozmowy ze świadkami doprowadziły policjantów do 17-letniego Roberta R. To on jako ostatni kontaktował się z ofiarą. Został zatrzymany.
 
Cały czas jest przesłuchiwany przez policjantów i wciąż zmienia wersje wydarzeń. Na razie wiadomo, że obaj chłopcy byli kolegami, mieszkali na tym samym osiedlu. Jednak motyw zbrodni wciąż pozostaje nieznany.
Powrót na górę strony