Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Połowę tańsze telefony w KGP

Data publikacji 20.01.2010

W 2009 r. dzięki racjonalizacji wydatków udało się zaoszczędzić w Policji około 168 mln złotych, w samej komendzie głównej – 23 mln złotych. Na tym jednak nie koniec. Jednym z przykładów właściwego wydawania pieniędzy podatników jest przetarg na zakup usług telekomunikacyjnych. Dzięki niemu w 2010 roku na telefonię stacjonarną wydamy w KGP połowę tego, co w zeszłym roku.

Rok 2009 był dla Policji rokiem racjonalizacji wydatków. Dokładnie wyliczono koszty jej funkcjonowania, porównano je i podjęto działania naprawcze. 168 mln złotych, które udało się zaoszczędzić, pomogło zrealizować wszystkie cele, które są istotą funkcjonowania naszej formacji.

Racjonalizacja kosztów jest oczywiście kontynuowana w tym roku. Celem jest, aby usługi, za które płaci Policja, były znacznie tańsze, przy jednoczesnym utrzymaniu, a czasem podwyższeniu, jakości. Można to osiągnąć, stosując przetargi nieograniczone, co przynosi wymierne korzyści, ponieważ na rynku jest duża konkurencja. Przykładem może być ogłoszony pod koniec zeszłego roku przetarg na zakup usług telekomunikacyjnej telefonii stacjonarnej. Oferty złożyło pięciu wykonawców. Najkorzystniejszą przedstawiła firma GTS Energis – to właśnie z nią Komenda Główna Policji podpisała umowę, która będzie obowiązywać przez dwa lata, od 1 stycznia 2010 roku. Z wstępnych szacunków wynika, że w 2010 r. przyniesie to KGP oszczędności sięgające nawet 50 procent w stosunku do wydatków z zeszłego roku na tego typu usługi.

Powrót na górę strony