Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochód wjechał w grupę ludzi

Data publikacji 28.12.2006

Zakopiańska Policja wyjaśnia okoliczności tragedii do której doszło dzisiaj ok. 12:00 w Zakopanem. Staczający się samochód zabił tam 12-letnią dziewczynkę i ranił 33-letnią kobietę.

Zaparkowany koło Gubałówki samochód osobowy marki Citroen na zakopiańskich numerach rejestracyjnych z niewyjaśnionych przyczyn zaczął staczać się w dół stoku. Po przejechaniu około 160 metrów wjechał w grupę ludzi oczekujących na wjazd kolejką na Gubałówkę.
 
Samochód najpierw potrącił 33-letnią obywatelkę Ukrainy (kobieta z lekkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo) a następnie uderzył w 12-letnią dziewczynkę, która przyjechała z Izraela i przebywała w Zakopanem wraz z rodziną. Dziecko zginęło na miejscu.
 
Zakopiańska Policja zatrzymała 60-letniego kierowcę samochodu, mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Był trzeźwy. Przewieziono go do komendy Policji w Zakopanem gdzie został przesłuchany. Policja zabezpieczyła pojazd do badań a zadaniem biegłego będzie ustalenie czy samochód w czasie zdarzenia był sprawny technicznie. Dopiero po tych badaniach i przesłuchaniu świadków zdarzenia będzie można mówić o ewentualnej odpowiedzialności za ten wypadek. 
Powrót na górę strony