Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagam i realizuję swoje pasje

Data publikacji 21.01.2010

„Od kiedy wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze pomagam, wystawiając swoje aukcje lub też biorąc udział w licytacjach” – zapewnia jedna z uczestniczek tegorocznych policyjnych aukcji. Dodaje, że w ten sposób nie tylko pomaga dzieciom, ale także realizuje swoje zainteresowania. W tym roku w policyjnych aukcjach wystawionych tylko przez KGP uzbierano na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi ponad 10 tys. zł. Dziękujemy za udział w licytacjach!

W tegorocznej aukcji na rzecz WOŚP cytowana uczestniczka wylicytowała, podobnie jak w roku ubiegłym, grafikę przedstawiającą funkcjonariusza jednostki specjalnej CBŚ, wykonaną przez Marka Szałajskiego. Jak podkreśla, nie mogła stracić takiej okazji, ponieważ jego prace bardzo jej się podobają i są związane z jej zainteresowaniami. W tym roku wygrała także licytację kursu samoobrony. Jest to również związane z jej pasją, ponieważ uprawiała sztuki walki. – Poza tym kilka nowych metod samoobrony zawsze może się przydać, żeby w dzisiejszych czasach poczuć się nieco bezpieczniej – dodaje zwyciężczyni licytacji.

Największym zainteresowaniem wśród licytujących cieszyło się wystawione przez KGP badanie na wykrywaczu kłamstw. W licytacji wzięło udział aż 23 uczestników. Niewiele mniejszą popularnością cieszył się lot policyjnym helikopterem i replika strzelby Winchester, w każdej z nich brało udział po 20 zainteresowanych osób.

W sumie we wszystkich aukcjach uzbierano 10 390 zł. Ponadto policjanci z KGP, wraz z Komendantem Głównym Policji, uczestniczyli w kweście podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasie której zebrano 2 162 zł. Policjanci w całym kraju także zbierali datki podczas Finału, i organizowali aukcje, podczas których zebrano pieniądze. Zostaną one przekazane WOŚP i przeznaczone na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom licytacji i mamy nadzieję, że także w przyszłym roku wraz z Policją będą pomagać potrzebującym dzieciom.

Powrót na górę strony