Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TIR z kontrabandą w rękach CBŚ i Izby Celnej

Data publikacji 22.01.2010

Transport blisko 210 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej prawie 1,7 miliona złotych zatrzymali w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze CBŚ i podlascy celnicy z Budziska.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z celnikami w trakcie wspólnych działań późnym wieczorem w Budzisku, wytypowali do kontroli litewskiego tira. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że tym samochodem mogą być przemycane papierosy. Zasiadający za kierownicą ciężarówki 41-letni obywatel Litwy twierdził, że wiezie do Czech transport papierowych ręczników Pojazd został prześwietlony promieniami RTG. Obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w środku może znajdować się kontrabanda. Potwierdził to również użyty na miejscu służbowy pies celników, który natychmiast wskazał ustawione w naczepie palety z kartonami. Szczegółowa kontrola wykazała, że było tam blisko 210 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań, a nielegalne wyroby tytoniowe do magazynu urzędu celnego. Zabezpieczona została również służąca do przemytu ciężarówka.

Wartość rynkowa nielegalnego towaru wstępnie została oszacowana na kwotę blisko 1,7 miliona złotych. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego ustalają teraz czy zatrzymany mężczyzna był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej oraz skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu papierosów wszczęli podlascy celnicy. Za przemyt dużej ilości papierosów mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj zatrzymany mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(źródło: KWP w Białymstoku)

 

Powrót na górę strony