Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni i brutalni – napadali i kradli

Data publikacji 22.01.2010

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali czterech nieletnich oraz dwóch 17-latków podejrzanych o popełnienie kilkunastu czynów karalnych. Mają na swoim koncie rozboje, kradzieże oraz włamania. Byli brutalni - bili i zastraszali ofiary, a nawet używali niebezpiecznych narzędzi. Najstarsi z grupy odpowiedzą za swoje czyny jak dorośli. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci z komisariatu IV zatrzymali trzech nieletnich w wieku od 11 do 13 lat. Nieletni podejrzewani są o dokonanie kilkunastu rozbojów na terenie Wałbrzycha. Zastraszali i bili swoje ofiary, a następnie kradli im, co cenniejsze przedmioty oraz gotówkę. Często posługiwali się niebezpiecznymi narzędziami. Kradli między innymi telefony komórkowe, drobne pieniądze oraz odzież. Byli wyjątkowo brutalni.

Policjanci ustalili, że 11-latek działał aktywnie w dwóch grupach. Policjanci z II komisariatu na terenie, którego w ostatnim czasie odnotowano podobne zdarzenia z udziałem nieletnich, zatrzymali kolejnych członków grupy. Byli to dwaj 17-latkowie. Tłumaczyli, że napadali na swoje ofiary ponieważ chcieli mieć "kasę". Odpowiedzą za swoje czyny jak dorośli.

Za rozboje grozi im kara 12 lat pobytu za więziennymi kratami. Nieletni staną przed sądem rodzinnym, który podejmie decyzje o dalszych ich losach.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony