Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i alkohol z przemytu nie trafią na rynek

Data publikacji 23.01.2010

Papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej i alkohol zabezpieczyli policjanci z Piaseczna wraz z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej i strażą miejską. Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli handlarzy na targowisku w Górze Kalwarii. Mężczyźni oferowali swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi prawie 5500 złotych.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej razem z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej i strażą miejską prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Funkcjonariusze kontrolują miedzy innymi bazary i targowiska. To właśnie na targowisku namierzyli mężczyzn, oferujących swoim klientom papierosy i alkohol.

W Górze Kalwarii policjanci wspólnie celnikami i strażnikami miejskimi zabezpieczyli 600 paczek papierosów i 10 litrów spirytusu. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to prawie 5500 złotych. Zatrzymali jednego z handlujących towarem z przemytu, obywatela Armenii.

Mężczyzna odpowie teraz za wprowadzenie do obrotu towaru nie posiadającego polskich znaków akcyzy skarbowej.

(Źródło: KSP)

Powrót na górę strony