Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leczył zęby na domowym fotelu

Data publikacji 23.01.2010

45-letni obywatel Ukrainy wykonywał zabiegi stomatologiczne mimo, że posiadał pozwolenie na pracę w Polsce jako piekarz. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej w Lublinie zatrzymali go w swoim prowizorycznie przygotowanym gabinecie. Mężczyzna wykorzystywał do tego celu sprzęt, który nie spełniał podstawowych wymogów higienicznych. 45-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj za swoje postępowanie odpowie przed obliczem prokuratora.

Do zatrzymania 45-letniego obywatela Ukrainy doszło wczoraj w jego prowizorycznie przygotowanym gabinecie stomatologicznym. Pomieszczenie wynajmował w jednym z domów mieszkalnych na terenie gminy Głusk. Tam przyjmował pacjentów mimo, że nie posiadał uprawnień do wykonywania tego typu zabiegów na terenie Polski.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt, którym się posługiwał. Urządzenia nosiły ślady wieloletniego użytkowania i jak się okazało nie spełniały podstawowych wymogów higienicznych. 45-latek wykonywał zabiegi, sadzając swoich pacjentów na zwykłym domowym fotelu. Ponadto mężczyzna do zabiegów dentystycznych wykorzystywał medykamenty, które w znacznej części pochodziły zza wschodniej granicy. Policjanci ustalili, że 45-latek sam przywoził je ze swojego kraju, mimo że na terenie Polski są one niedopuszczone do obrotu

Funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy w policyjnym areszcie. Dzisiaj za swoje postępowanie odpowie przed obliczem prokuratora.

(Źródło: KWP Lublin)

Film Leczył zęby na domowym fotelu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Leczył zęby na domowym fotelu (format flv - rozmiar 3.77 MB)

Powrót na górę strony