Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę rozboju na taksówkarzu

Data publikacji 24.01.2010

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w sobotnią noc napadł na taksówkarza. Grożąc mu nożem zażądał kursu w kierunku Poznania. Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Informację o napadzie oficer dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał w sobotnią noc około godziny 00:20. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut wcześniej. Kierowca taksówki został poproszony o kurs z centrum Leszna na ulicę Poznańską. W trakcie jazdy klient grożąc nożem nakazał kierowcy jechać w kierunku Poznania. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego w Lipnie, kierowca wykorzystał fakt opuszczonych zapór kolejowych, zatrzymał samochód i uciekł z niego.

Sprawca po zabraniu z samochodu telefonu komórkowego kierowcy zbiegł w kierunku pobliskich zabudowań. Podjęte przez leszczyńskich policjantów działania pościgowe już po kilkunastu minutach doprowadziły do zatrzymania sprawcy napadu, którym okazał się 22-letni mężczyzna, Delikwent bez stałego miejsca zamieszkania, w przeszłości karany był za przestępstwa kryminalne jako osoba dorosła i jako nieletni sprawca czynów karalnych. Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy oraz zabezpieczyli nóż, którym sprawca posłużył się w trakcie rozboju.

O dalszych losach zatrzymanego zadecyduje Sąd Rejonowy w Lesznie. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony