Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

47 osób zasiądzie na ławie oskarżonych

Data publikacji 25.01.2010

47 osób oskarżonych, 58 zarzutów, 30 tomów akt i kilkudziesięciostronicowy akt oskarżenia, to efekt zakończonego postępowania prowadzonego przez inowrocławskich śledczych. Oszuści na podstawie fałszywych danych wyłudzali karty kredytowe. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozić może do 8 lat więzienia.

Inowrocławscy kryminalni zakończyli prowadzone od dwóch lat śledztwo w sprawie szeregu oszustw dokonanych na szkodę jednego z banków. Sprawa wyszła na jaw w październiku 2007r. Dotyczyła niezgodnych z prawem mechanizmów panujących w jednym z inowrocławskich sklepów przy zawieraniu umów o karty kredytowe. W toku postępowania śledczy ustalili, że kilkadziesiąt osób podając fałszywe oświadczenie o swoim zatrudnieniu, prowadzeniu działalności gospodarczej i osiąganych dochodach weszło nielegalnie w posiadanie tego typu środków płatniczych. Wykorzystywali je w jednym z marketów w Inowrocławiu, gdzie nabywali różnego rodzaju sprzęt i asortyment budowlany.

Grupa policjantów pracująca nad tą sprawą, docierała wciąż do nowych faktów i ujawniała kolejne osoby zamieszane w ten przestępczy proceder. Gromadzony w postępowaniu materiał dowodowy z dnia na dzień stawał się coraz obszerniejszy. W ramach śledztwa przesłuchano kilkaset osób, dokonano szeregu zatrzymań i przeanalizowano wiele dokumentów.

Dwuletnia praca doprowadziła do ustalenia kilkudziesięciu osób zamieszanych w ten przestępczy proceder. Śledczy pracujący nad sprawą zebrali materiał liczący 30 tomów. Na jego podstawie prokurator sporządził ponad stustronicowy akt oskarżenia wobec 47 osób, obejmujący 58 zarzutów. O dalszym losie sprawców zadecyduje sąd. Za przestępstwo oszustwa i wyłudzenia może grozić nawet do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

 

Powrót na górę strony