Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na piekarnię zatrzymany

Data publikacji 27.01.2010

Kilka minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawce napadu na piekarnię. Podczas napadu mężczyzna groził ekspedientce przedmiotem przypominającym broń, jak się później okazało była to zabawka. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o napad. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.00 na wrocławskim Ołbinie. Sprawca wszedł do piekarni owinięty w szalik, z założonym na głowę kapturem i poprosił o chleb. Gdy ekspedientka odwróciła się, wyciągnął przedmiot przypominający broń i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta na początku myślała, że to żart ale za chwilę zorientowała się, że napastnik mówi poważnie. Ekspedientka zawahała się a napastnik spanikował i uciekł.

Wezwani na miejsce policyjni wywiadowcy ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis mężczyzny. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania, sprawdzając okoliczny teren. Nieopodal miejsca napadu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli charakterystyczne elementy ubioru oraz pistolet - zabawkę. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony