Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał firmy na ponad 1 mln zł

Data publikacji 27.01.2010

Bielscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który wyłudzał artykuły budowlane z firm w całym kraju. Oszust przejął w ten sposób towar wart ponad 1 mln zł. Za zagarnięcie mienia znacznej wartości grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że oszust założył swoją firmę na fikcyjne nazwisko w jednej z miejscowości powiatu żywieckiego. Pod pozorem prowadzenia uczciwej działalności handlowej kupował odzież roboczą oraz materiały i sprzęt budowlany, w tym np. wózki widłowe. Towary wyłudzał na podstawie sfałszowanych faktur i sprzedawał dalej, po znacznie zaniżonych cenach. Swoją przestępczą działalność prowadził od ponad dwóch lat. Od początku nie miał zamiaru regulować należności za zakupione wcześniej rzeczy. W ten sposób oszukał kilkadziesiąt firm w całym kraju, na kwotę przeszło miliona złotych. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Niewykluczone, że oszukanych firm może być znacznie więcej.

Oszust został zatrzymany dzisiaj nad ranem w swojej rodzinnej miejscowości na Podbeskidziu. Jeszcze dzisiaj policjanci i prokurator wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Za swoją przestępczą działalność w więzieniu może spędzić najbliższe 10 lat.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony