Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany szantażysta

Data publikacji 27.01.2010

Opolscy policjanci zatrzymali na terenie Krakowa mężczyznę, podejrzanego o szantażowanie Wojewody Opolskiego. 24-letni mieszkaniec Krakowa, preparując kompromitujące materiały, żądał pieniędzy w zamian za odstąpienie od publikacji sfabrykowanych treści. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w tej sprawie, na początku grudnia ubiegłego roku, wszczęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wtedy list ze sfabrykowanymi zdjęciami, który wpłynął do sekretariatu Wojewody Opolskiego.

Niezależnie od czynności procesowych prowadzonych w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Opolu, ustaleniem szantażysty zajęli się policjanci zwalczający przestępczość kryminalną z KWP w Opolu.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Opolu ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna zatrudniony był wcześniej w firmach świadczących usługi hydrauliczno-elektryczne i transportowe. Prywatnie, mieszkaniec Krakowa, posiadał umiejętności obróbki grafiki i fotografii cyfrowej, które wykorzystał do spreparowania kompromitujących fotografii. Według ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna mógł rozesłać sfabrykowane materiały do kilkunastu osób w różnych częściach kraju.

26 stycznia w godzinach rannych, w jednym z mieszkań na terenie Krakowa, policjanci zatrzymali 24-latka. Mężczyzna był zaskoczony przybyciem funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze z KWP i KMP w Opolu zabezpieczyli 2 laptopy i drukarkę. Po zakończeniu czynności policjanci przewieźli mężczyznę do Opola.

Dzisiaj policjanci z KMP w Opolu przedstawili podejrzanemu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 191§1 KK. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Prokuratura Rejonowa w Opolu zastosowała wobec mężczyzny dozór Policji.

(Źródło: KWP Opole)

Powrót na górę strony