Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu zatrzymani po pościgu

Data publikacji 28.01.2010

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jeden ze sklepów spożywczy na terenie gminy Szczawin Kościelny. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do dyspozycji prokuratury rejonowej w Gostyninie. Dziś 19-latkowie z powiatu kutnowskiego usłyszą zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na sklep spożywczy w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczawin Kościelny doszło 26 stycznia około godziny 19.00. Zamaskowany mężczyzna, używając atrapy pistoletu, zażądał od sprzedawczyni pieniędzy i papierosów.

Kobieta nie spanikowała na widok napastnika i zaczęła wzywać pomocy. Mężczyzna, który miał na zewnątrz wspólnika przestraszył się i uciekł zaparkowanym w pobliżu sklepu cinqucento. Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła Policję. Zgłoszenie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Dyżurny rozpoczął działania zmierzające do zatrzymania sprawców, przekazał informacje do komendy w Gostyninie i skierował policyjne patrole na drogę, którą mogli uciekać sprawcy.

W miejscowości Żurawieniec w powiecie kutnowskim policjanci zatrzymali podejrzany samochód, którym kierował młody mężczyzna odpowiadający rysopisowi przekazanemu przez pokrzywdzoną. W samochodzie policjanci znaleźli pistolet na gaz oraz charakterystyczny szalik i czapkę, którymi zamaskowany był sprawca. Mężczyzna został zatrzymany.

Dalej wspólne czynności prowadzili już gostynińscy kryminalni i policjanci z Kutna. Efektem tych działań było ustalenie i zatrzymanie w miejscu zamieszkania wspólnika sprawcy napadu. Policjanci znaleźli również u niego atrapę broni krótkiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do dyspozycji prokuratury rejonowej w Gostyninie.
Dziś 19-latkowie z powiatu kutnowskiego usłyszą zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony