Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pastel” wytropił "fanty" z włamania

Data publikacji 28.01.2010

Pies policyjny „Pastel” doprowadził do posesji znajdującej się w gminie Łęczna, w której policjanci ujawnili papierosy oraz alkohol pochodzący z włamania do sklepu. 69–letni właściciel posesji został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj nad ranem dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, że przed sklepem spożywczym w miejscowości Zakrzów dzieje się coś niepokojącego. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Jak się okazało doszło tam do włamania. Sprawca wszedł do budynku, pokonując zabezpieczenia drzwi i okien.

Podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia policjanci ujawnili na zewnątrz budynku, leżące w śniegu, cztery worki, w których znajdowały się artykuły spożywcze, chemiczne i kosmetyczne, które zostały skradzione z tego sklepu.

Pies służbowy,, Pastel’’ od pozostawionych "fantów" z kradzieży podjął trop, który doprowadził policjantów do jednej z posesji w gm. Łęczna. Podczas przeszukani policjanci w piwnicy domu ujawnili papierosy i alkohol pochodzące z kradzieży.

Właściciel mieszkania 69–letni Edward N. został zatrzymany. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel wstępnie oszacował straty na kwotę ponad 14 tys. zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony