Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na placówki handlowe - są już w rękach Policji

Data publikacji 28.01.2010

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, zatrzymanym przez świdnickich policjantów, w związku z podejrzeniem o napady na palcówki handlowe. Zamaskowani sprawcy, grożąc przedmiotem przypominającym broń, ukradli w dwóch sklepach pieniądze. Funkcjonariusze podejrzewają ich jeszcze o inne przestępstwa - włamania, kradzieże, rozboje.

Policjanci Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy powiatowej zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o napady rabunkowe na placówki handlowe. Zatrzymani to mieszkańcy Świdnicy, w wieku 20 lat. Do zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu. Zamaskowani sprawcy napadli na dwie placówki handlowe. Za każdym razem posługiwali się przedmiotem przypominającym broń. Grożąc nim, żądali wydania pieniędzy. Później uciekali z łupem.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniach, niezależnie od podjętych na ich miejscu czynności, policjanci niezwłocznie podjęli działania operacyjne, zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Na podstawie gromadzonych informacji i ich szczegółowej analizy, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych.

Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie, podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć związek jeszcze z innymi przestępstwami - kradzieże, włamania i rozboje, do których doszło na przestrzeni grudnia 2009 i stycznia br. Dzisiaj wszyscy zatrzymani będą doprowadzeni do prokuratury. Za czyny, o które są podejrzani grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony