Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli dane z kart bankomatowych

Data publikacji 28.01.2010

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali osoby zajmujące się skimmingiem. Dwaj obywatele Bułgarii trafili do policyjnego aresztu. Za podrabianie środków płatniczych grozi kara do 25 lat więzienia.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali osoby podejrzewane o kradzież danych z kart płatniczych. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zbierali informacje o osobach zajmujących się skimmingiem.

Do realizacji doszło wczorajszego popołudnia. Na ulicy Skłodowskiej-Curie, przy jednym z bankomatów, kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. W torbie jednego z nich znajdowała się nakładka bankomatowa z mini kamerą i czytnik kart bankomatowych tzw. skimmer.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 38-latek jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. 40-latek razem z kolegą trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo podrabiania środków płatniczych grozi kara do 25 lat więzienia. Teraz zabezpieczonymi urządzeniami zajmą się policyjni biegli. Prowadzone w tej sprawie śledztwo odpowie na pytanie czy zatrzymani obywatele Bułgarii mają na swoim koncie inne przestępstwa.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

 

Powrót na górę strony