Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano nieuczciwą księgową

Data publikacji 28.01.2010

Policjanci z Poznania zatrzymali księgową, zatrudnioną w jednej z konińskich firm, która bezprawnie weszła w posiadanie ponad pół miliona złotych. Poszukiwania 44-letniej kobiety trwały od połowy stycznia. Funkcjonariusze odnaleźli ją w Kołobrzegu, odzyskali też pieniądze.

Poszukiwania nieuczciwej księgowej trwały od 12 stycznia. Wtedy to do Komendy Miejskiej Policji w Koninie zgłosił się właściciel jednego z przedsiębiorstw, twierdząc, że został okradziony przez swoją księgową. Kobieta, podrabiając dokumenty, wypłaciła z konta ponad pół miliona złotych. Potem ślad po niej zaginął.

W prowadzone przez policjantów z Konina poszukiwania kobiety natychmiast włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Rozpoczęto szeroko zakrojone czynności operacyjne, aby ustalić miejsce jej ewentualnej kryjówki. Mimo że poszukiwana zerwała wszelki kontakt ze światem, wielkopolscy kryminalni trafili na trop, który doprowadził ich do Kołobrzegu.

Do zatrzymania 44-letniej kobiety i towarzyszącego jej 68-letniego mężczyzny doszło w jednym z mieszkań w Kołobrzegu. Nadal jednak otwartą sprawą pozostawała kwestia skradzionych pieniędzy. I w tej mierze praca operacyjna przyniosła efekty. Wspólne działania kryminalnych z wielkopolskiej Policji i policjantów z Konina doprowadziły do odzyskania prawie całej kwoty, czyli około 500 tys. złotych, które zabezpieczono w jednym z mieszkań w Koninie.

Zatrzymanej kobiecie postawione zostały m. in. zarzuty oszustwa i podrobienia dokumentów. Za tego typu przestępstwa grozi wieloletnia kara pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony