Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono nielegalne papierosy

Data publikacji 29.01.2010

Policjanci z komisariatu autostradowego i poznańscy celnicy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, przewożącego papierosy bez polskiej akcyzy. W kontrolowanym pojeździe funkcjonariusze odnaleźli prawie 4,6 tys. paczek papierosów o łącznej wartości prawie 40 tys. złotych. Poza przepadkiem towaru, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara grzywny do kilkunastu tysięcy złotych.

Wczoraj około godziny 14.30 funkcjonariusze Policji i poznańskiej Izby Celnej zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki volkswagen passat, jadący autostradą w kierunku Świecka. Postanowiono dokładnie skontrolować auto. Już po chwili, w bagażniku samochodu, odnaleziono kilka tysięcy paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 91 tysięcy papierosów. Wartość rynkową zatrzymanego towaru, pochodzącego prawdopodobnie z Białorusi , szacuje się na kwotę prawie 40 tys. złotych. Papierosy, które miały trafić za zachodnią granicę, zostały zabezpieczone w depozycie Izby Celnej.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 37-letni obywatel Polski. Mężczyźnie postawione zostały zarzuty paserstwa celnego, za co grozi kara grzywny do kilkunastu tysięcy złotych. Poza tym zastosowany został także przepadek ujawnionych papierosów.

Wczorajsze zatrzymanie to kolejny efekt wspólnych działań prowadzonych przez poznańskich celników i policjantów z „autostradówki”. Na ich koncie jest m.in. odzyskanie ponad 38 tys. paczek papierosów o wartości około 250 tysięcy złotych, przewożonych trzema samochodami, zabezpieczenie prawie 20 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy, odnalezionych w samochodzie chrysler, i zatrzymanie, po pościgu na autostradzie, mężczyzny przewożącego samochodem volvo kolejne 4 tys. paczek nielegalnego towaru.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony