Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca włamań do kościołów

Data publikacji 29.01.2010

Funkcjonariusze z Radomia zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamania do kilku radomskich kościołów, z których sprawca ukradł puszki z datkami Mężczyzna ma też na koncie kradzieże i włamania do samochodów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku w Radomiu miało miejsce kilka włamań do kościołów. Sprawca kradł ze świątyń puszki z datkami. Na miejscu popełnienia przestępstw policyjni technicy kryminalistyki bardzo skrupulatnie zabezpieczali ślady daktyloskopijne i biologiczne, a ich koledzy z drugiego komisariatu w Radomiu zaczęli szukać domniemanego sprawcy.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, którego podejrzewali o kradzież z włamaniem do kościoła przy ul. Grzybowskiej. W czasie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli u mężczyzny łom, który mógł mu posłużyć do dokonania przestępstwa.

W toku prowadzonych czynności zatrzymany mężczyzna przyznał się także do innych kradzieży i włamań do kościołów. Podejrzany jest również o kradzieże i włamania do samochodów. Z czterech aut skradł radia.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód wystąpiła do Sądu Rejonowego w Radomiu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

(źródło: KWP w Radomiu)

Film Zatrzymany sprawca włamań do kościołów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany sprawca włamań do kościołów (format flv - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony