Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mógł oszukać nawet kilkaset osób

Data publikacji 29.01.2010

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 23-letniego Michała L., poszukiwanego na podstawie kilkunastu listów gończych, nakazów doprowadzenia i ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna ukrywał się na terenie całego kraju, unikając odpowiedzialności za oszustwa, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, przestępstwa narkotykowe oraz groźby. Jak ustalono, mógł oszukać nawet kilkaset osób w całej Polsce, oferując udzielenie „szybkiego” kredytu.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie 11 stycznia przejęli sprawę poszukiwań 23-letniego mężczyzny. Pracując nad tą sprawą ustalili, że poszukiwany może ukrywać się w Kołobrzegu. Gdy mieli pewność, zapukali do drzwi jednego z tamtejszych apartamentów. Mariusz L. był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Policjanci w wynajmowanym przez niego apartamencie zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw, telefony komórkowe, karty SIM, karty bankomatowe, laptopa oraz narkotyki.

Mieszkaniec Białej Piskiej wyjaśnił, że zamieszczał w telegazecie ogłoszenie oferujące „szybki” kredyt. W ogłoszeniu był podany numer telefonu komórkowego. Po krótkiej rozmowie telefonicznej z zainteresowanym, przesyłał sms-a ze swoimi danymi oraz numerem konta, na który trzeba było wpłacić 10% wartości żądanego kredytu. Pomimo wpłaty określonej kwoty, żadna z osób nigdy nie otrzymała kredytu. Pieniądze, które każdego dnia w nielegalny sposób zdobywał, wydawał na luksusowe życie, drogie ubrania, kosmetyki i wynajem apartamentu nad brzegiem morza. Jak ustalili policjanci, 23-latek mógł działać od kilku miesięcy i oszukać nawet kilkaset osób w całym kraju.

Policjanci apelują do osób, które mogły zostać w ten sposób oszukane, aby zgłaszały się do właściwych sobie jednostek Policji.

Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Powrót na górę strony