Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja plantacji marihuany

Data publikacji 31.01.2010

Kryminalni oraz grupa antyterrorystyczna z KWP w Opolu wraz z funkcjonariuszami z ABW zlikwidowali uprawę marihuany. W jednym z podopolskich domów funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tysiąc roślin. Czarnorynkowa wartość narkotyku to ponad milion złotych. Zatrzymano dwóch mieszkańców Opola, za wytwarzanie narkotyku w znacznej ilości i jego uprawę grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Sekcja Antyterrorystyczna KWP w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury ABW w Opolu zlikwidowali profesjonalną uprawę marihuany. Do domu w jednej z podopolskich miejscowości policjanci zapukali w środowe popołudnie (27.01.2010 r.).

 

Na miejscu policjanci zastali 31 i 41- latka „pracujących nad swoją uprawą”. Obaj mężczyźni są mieszkańcami Opola, dom w podopolskiej miejscowości należał do 31 – latka, nie był jednak zamieszkiwany. Mężczyźni uprawiali w nim marihuanę. Plantacja zajmowała trzy pomieszczenia domku jednorodzinnego, była bardzo profesjonalnie przygotowana i wyposażona (profesjonalne oświetlenia i system nawadniania).

 

Policjanci z KWP (Wydział Dochodzeniowo – Śledczy oraz Laboratorium Kryminalistyczne) zabezpieczyli ponad tysiąc roślin konopi indyjskiej, kilka kilogramów suszu oraz kilkanaście worków z suchymi łodygami. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni tym procederem zajmowali się od dłuższego czasu.

 

Około 300 krzaków było przygotowanych do zbioru, pozostałe rośliny były w różnych fazach wzrostu. W domu było również specjalne pomieszczenie przygotowane do suszenia i produkcji narkotyku.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to ponad milion złotych.

 

Za uprawę marihuany i wytwarzanie narkotyku w znacznej ilości mężczyzną grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

29 stycznia, decyzją sądu wobec 31 i 41 – latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 – miesięcy.

 

 

 

Powrót na górę strony