Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy zabójstwa ochroniarza

Data publikacji 01.02.2010

Włamali się na teren bazy jednej z firm w Sosnowcu, pobili ochroniarza i ukradli ciężarówkę z elektronarzędziami. Policję powiadomili ochroniarze, który przyszli na poranną zmianę i znaleźli kolegę. Policjanci ustalili i zatrzymali już cztery osoby, które brały udział w przestępstwie. Prokuratura ustala jaki udział w zdarzeniu miała każda z nich.

W nocy z 29 na 30 stycznia br. na teren bazy jednej z firm w Sosnowcu dostało się czterech mężczyzn, którzy pobili 61-letniego pracownika ochrony. Ciosy, które mężczyzna otrzymał doprowadziły do jego śmierci. Mężczyźni ukradli samochód marki Iveco wraz z ładunkiem. W samochodzie znajdowały się różnego rodzaju elektronarzędzia.

Ochroniarza nad ranem znaleźli koledzy, którzy przyszli na poranną zmianę. Powiadomiono Policję. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Sosnowca wspierani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej natychmiast podjęli działania. W czasie kilku godzin ustalili i zatrzymali czterech sprawców przestępstwa. Odzyskano również w całości skradzione mienie, porzucone na terenie powiatu częstochowskiego. Wartość skradzionego towaru oszacowano na około 150 tys. zł.

Zatrzymani to osoby w wieku od 19 do 26 lat, mieszkańcy Sosnowca, które już wcześniej były notowane przez Policję za przestępstwa narkotykowe i przeciwko życiu i zdrowiu. Dziś wszyscy zostaną przesłuchani przez prokuratora, który ustali, jaki udział w tym zdarzeniu miały poszczególne osoby. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara do 25 lat więzienia.


(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony