Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz zatrzymany

Data publikacji 04.01.2007

Podlascy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie dziewięciu budynków. Podpalacz został zatrzymany w Nowy Rok w Narwi, tuż po tym jak podłożył ogień pod kolejny dom. Jak wyznał zatrzymany 20-latek, za każdym razem kiedy podkładał ogień był nietrzeźwy. Nie potrafił jednak podać motywów swego działania.

Jak ustalili policjanci, w noworoczny poniedziałek około 20:00 mężczyzna zakradł się pod jedno z miejscowych gospodarstw. Podpaloną starą kurtkę wcisnął pod krokiew dachu. W tym czasie w mieszkaniu spał starszy mężczyzna. Na szczęście widok płomieni w porę zaalarmował sąsiadów, którzy zdążyli obudzili gospodarza i ugasili pożar. Ogień strawił część dachu i zewnętrzną ścianę budynku.

Policjanci wyjaśniający wcześniejsze podpalenia podejrzewali, że i tym razem sprawcą może być ta sama osoba. Niespełna godzinę po pożarze policjanci zatrzymali 20-letniego piromana. Funkcjonariusze zbadali jego trzeźwość. Miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał, że podpalił wcześniej osiem wiejskich budynków. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywu swego działania. Przyznał jednak, że za każdym razem przed podpaleniem pił alkohol. 

Teraz mężczyzna odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia oraz zniszczenie mienia w wyniku pożaru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj podejrzany stanie przed Sądem Rejonowy w Bielsku Podlaskim.
Powrót na górę strony