Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak mnie puścicie, dam wam pieniądze i hektar ziemi...

Data publikacji 01.02.2010

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu podczas interwencji domowej przez policjantów z Ząbkowic Śląskich. Chciał on przekupić policjantów, oferując im 1 tys. zł łapówki i działkę budowlaną o powierzchni 1 hektara. Mężczyzna zaplanował już nawet, u którego notariusza miałoby nastąpić przekazanie własności i podpisanie aktu notarialnego.

Policjanci z komendy powiatowej w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali pijanego 52-letniego mężczyznę, który groził swojej żonie. Ponadto w chwili zatrzymania próbował on przekupić policjantów pieniędzmi i ziemią.

Do interwencji doszło w sobotnie przedpołudnie. Policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów nietrzeźwy mąż grozi swojej żonie. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, faktycznie mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia. Widać było, że jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W związku z groźbami policjanci zatrzymali awanturnika. Gdy funkcjonariusze jechali z mężczyzną do lekarza, ponieważ wcześniej zażądał on badania, próbował przekupić policjantów. Zaproponował im pieniądze w kwocie 1 tys. zł oraz przepisanie działki budowlanej o powierzchni 1 hektara. Mężczyzna w swoim działaniu był na tyle konkretny, że zaplanował już nawet, u którego notariusza miałoby nastąpić przekazanie własności i podpisanie aktu notarialnego.

Teraz jednak będzie musiał zastanowić się nad swoją przyszłością, gdyż za usiłowanie przekupienia funkcjonariusza grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony