Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów usłyszała zarzuty

Data publikacji 04.01.2007

Podkarpaccy policjanci zakończyli postępowanie w sprawie wyłudzania zaliczek na montaż detektorów gazowych przez czteroosobową grupę oszustów. Zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia ogółem 26 przestępstw. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W sierpniu 2004 r. policjanci z Dukli podczas służby patrolowej w miejscowości Równe, gm. Miejsce Piastowe wylegitymowali kobietę i trzech mężczyzn. Jak się okazało, 40-letni Andrzej B. i 26-letni Grzegorz D. mieszkali w powiecie gdańskim, a 23-letnia Monika B. i 25-letni Dariusz B. - w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeden z mężczyzn był wcześniej karany za oszustwa.

Podczas szczegółowej kontroli policjanci znaleźli przy legitymowanych druki umów na zakup i montaż detektorów rzekomo wykrywających nieszczelności w instalacji gazowej. W toku wszczętego dochodzenia udało się ustalić 26 pokrzywdzonych z gmin Rymanów, Miejsce Piastowe i Dukla, którzy zostali oszukani przez członków grupy. Oszuści podawali się za pracowników zakładu gazowniczego i informowali mieszańców o obowiązku montażu urządzeń wykrywających i sygnalizujących nieszczelność domowych instalacji gazowych. Z chętnymi spisywali umowę na dostarczenie detektora, pobierając zaliczkę w wysokości najczęściej 50 lub 70 zł.

Po zebraniu materiału dowodowego podejrzani utrudniali postępowanie ukrywając się. Wszczęto poszukiwania. Ostatecznie zostali zatrzymani, co umożliwiło formalne zakończenie dochodzenia. 
Powrót na górę strony