Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowana w porę

Data publikacji 04.01.2007

Świętokrzyscy policjanci uratowali 13-latkę, która chciala popełnić samobójstwo. O swych zamiarach poinformowała za pomocą smsa lokalne radio. Spiker natychmiast powiadomił policjantów, a ci w porę dotarli do 13-latki. Jak się okazało, powodem jej problemów byli koledzy ze szkoły, którzy od pewnego czasu znęcali się nad nią.

Wszystko zaczęło się od smsa wysłanego przez 13–latkę do lokalnego radia, w którym poinformowała prowadzącego audycję, że zamierza popełnić samobójstwo w dniu swoich urodzin. Kieleccy policjanci szybko ustalili, od kogo pochodzi ta informacja i pojechali do miejsca zamieszkania dziewczynki. Do policyjnej załogi interwencyjnej dołączył policyjny psycholog, który uspokoił zrozpaczone dziecko i udzielił porady konsultacyjnej jej rodzicom.
Okazało się, że od dłuższego czasu dziewczynka ma problemy w szkole. Znęcają się nad nią psychicznie czterej uczniowie - wyśmiewają się z niej, biją i kopią oraz zamykają w łazience. Dodatkowo jeden z nich groził jej pobiciem, po którym miała znaleźć się w szpitalu.
 
Dzisiaj policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i o całej sprawie poinformowali kuratora sądowego. Materiały w sprawie czterech młodzieńców policjanci prześlą do Sądu Rodzinnego i Nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków wychowawczych.
Powrót na górę strony