Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33 czyny karalne dwóch 16-latków

Data publikacji 04.01.2007

Dwóch 16-latków, którzy ukradli telefon komórkowy młodszemu koledze, zatrzymali północnoprascy policjanci. Obaj na swoim koncie mają po kilkanaście czynów karalnych, w tym pobicia, wymuszenia rozbójnicze, groźby i znęcanie. Sprawa dziś trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o umieszcznie Emila S. i Daniela D. w schronisku dla nieletnich.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich otrzymali informację, że dwóch 16-latków, uczniów gimnazjum, ukradło telefon komórkowy młodszemu koledze. Informację tę potwierdziła też dyrekcja szkoły.

Mundurowi zatrzymali Emila S. i Daniela D. Chłopcy przyznali się, że od lipca do listopada znęcali się nad młodszym kolegą, któremu później ukradli telefon.

Obaj mają na swoim koncie wiele czynów karalnych. Daniel D. był notowany za pobicia, groźby, rozboje, włamanie do samochodu – w sumie 14-krotonie od 2001 roku. Jego kolega Emil S. tylko od 2004 roku ma 19 notowań m.in. za kradzieże, pobicia, włamanie do sklepiku szkolnego, kierowanie gróźb i wielokrotne znieważanie strażnika miejskiego z posterunku szkolnego oraz policjantów.

Dzisiaj policjanci z referatu ds. nieletnich wystąpili z wnioskiem do sądu rodzinnego o umieszczenie ich w schronisku dla nieletnich.

Mundurowi podejrzewają, że chłopcy znęcali się też nad innymi uczniami gimnazjum. Apelują więc o zgłaszanie się osób, które padły ofiarą Daniela D. i Emila S., do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI przy ul. Cyryla i Metodego 4 lub do Sekcji Prewencji przy ul. Jagiellońskiej 49.

Powrót na górę strony