Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował taksówkarza siekierą

Data publikacji 03.02.2010

W nocy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa. Mężczyzna zamówił kurs taksówką, w czasie drogi poprosił o krótki postój, w trakcie którego z siekierą napadł na kierowcę. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny gdyńskiej komendy tuż przed północą otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że kierowca taksówki wraz z obsługą stacji benzynowej ujął mężczyznę, który napadł na taksówkarza. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Funkcjonariusze ustalili, że 28-latek wsiadł do taksówki, poprosił kierowcę o postój w pobliżu stacji benzynowej. Wysiadł z samochodu, a po krótkiej chwili wrócił. Otwierając drzwi do taksówki, zaczął grozić kierowcy, że go zabije. Trzymając w ręku siekierę dwukrotnie zaatakował taksówkarza. 52-latek zdołał zrobić unik i odepchnął napastnika po czym wydostał się z auta. Pomogła mu obsługa stacji benzynowej.

Agresywny 28-letni mieszkaniec Gdyni był już wcześniej notowany m.in. za kradzieże i oszustwa. Po zatrzymaniu został przewieziony do policyjnego aresztu.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony