Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na placówki handlowe

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działająca na terenie Trójmiasta. Członkom grupy zarzuca się liczne napady na placówki handlowe. Zatrzymano 8 osób, a wśród nich kilku recydywistów. Funkcjonariusze zabezpieczyli imitacje broni palnej, gotówkę, telefony komórkowe i kominiarki. Sąd postanowił już o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się rozbojami. Z początkowych ustaleń wynikało, że grupa może liczyć nawet kilkanaście osób. Jej członkowie od kilku miesięcy napadali na różne placówki handlowe, m. in. na salony gier oraz sklepy. Ponadto napadali na przypadkowo spotkane na ulicach osoby, a w jednym z przypadków weszli do obcego mieszkania, skrępowali taśmą właścicieli, zastraszyli bronią i okradli z kosztowności. Zazwyczaj grozili swoim ofiarom atrapą pistoletu, który przypominał prawdziwą broń.

Kryminalni doprowadzili do zatrzymania czterech najbardziej agresywnych i dowodzących grupą mężczyzn,zatrzymali także cztery osoby, które pomagały im w tym przestępczym procederze. Wszyscy są w wieku 29 - 41 lat, trzej z nich byli już wielokrotnie karani za inne napady.

Poszczególni członkowie byli zatrzymywani na terenie Gdańska i okolic. Jeden z nich, 31-latek został zatrzymany, chwilę po tym jak z innymi członkami grupy dokonał rozboju na salon gier. Wówczas zastraszyli kasjerkę bronią i ukradli 40 tys. zł. Pozostali byli zatrzymywani w swoich mieszkaniach lub na ulicy.

Grupa ma na swoim koncie nawet kilkanaście napadów, przy czym działali w różnym składzie. W trakcie działalności mogli ukraść około 100 tys. zł. Podczas przeszukania lokali należących do sprawców, policjanci zabezpieczyli m.in. pieniądze, telefony, imitację broni oraz kominiarki.

Dzisiaj dwóch ostatnich zatrzymanych 27- oraz 40-latek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Wobec dwóch innych członków grupy sąd zastosował już tymczasowy areszt. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony