Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana opiekowała się dzieckiem

Data publikacji 03.02.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która będąc w takim stanie "opiekowała się" swoim 17-miesięcznym dzieckiem podczas libacji alkoholowej na klatce schodowej jednego z bloków.

Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna otrzymał informację o odgłosach awantury dobiegających z klatki schodowej w jednym z bloków. Jak ustalono, miała się tam odbywać libacja alkoholowa, której uczestnikiem jest matka przebywająca ze swoim małoletnim dzieckiem.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy na XI piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego, na klatce schodowej zadymionej palonym tytoniem, zauważyli kobietę z kilkunastomiesięcznym dzieckiem, uczestniczącą w libacji alkoholowej w towarzystwie trzech mężczyzn. Okazało się, że matka ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 26-latkę umieszczono w Izbie Wytrzeźwień. Na miejsce wezwano też pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko do szpitala. Stamtąd, po badaniach 17-miesięczny chłopiec został przewieziony do domu małego dziecka.

Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa kobieta swoim zachowaniem spowodowała bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia swojego dziecka, może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

( Źródło: KWP Wrocław )
 

Powrót na górę strony