Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napady

Data publikacji 04.01.2007

Łącznie 20 zarzutów usłyszeli dzisiaj od policjantów dwaj młodzi Białostocczanie podejrzewani o napady na agencje PKO w Białymstoku. Na swym koncie mają również liczne kradzieże, rozboje, włamania, handel narkotykami i nielegalne posiadanie broni.

Dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy jednoznacznie wskazywały, że jeden z zatrzymanych - 24-letni mężczyzna ma na sumieniu liczne przestępstwa. Podejrzany jest m. in. o udział w napadach na agencje PKO, był poszukiwany od kilku miesięcy listami gończymi. Ukrywał się w jednym z białostockich mieszkań, wpadł w ręce policjantów w połowie grudnia. Trafił do aresztu.
 
Zgromadzone dowody pozwoliły również na przedstawienie mu kilku innych zarzutów, m.in. posiadanie nielegalnej broni, handel narkotykami.
 
W połowie listopada bezpośrednio po rozboju w jednym ze sklepów zatrzymano 23-latka, który był "podwładnym" zatrzymanego w grudniu mężczyzny. Przedstawiono mu dzisiaj zarzuty popełnienia 7 rozbojów i kradzieży.
 
Obu zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 
 
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzą tę sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności przestępczej działalności zatrzymanych.
Powrót na górę strony