Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja nielegalnej rozlewni alkoholu

Data publikacji 05.01.2007

Ponad 500 litrów gotowego do sprzedaży alkoholu, aktywny węgiel, etykiety, butelki i aparaturę do odkażania skażonego spirytusu zabezpieczyli stołeczni policjanci na jednej z posesji w Zielonce. Zatrzymano 2 mężczyzn, w tym właściciela posesji, na której mieściła się nielegalna rozlewnia.

Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że na jednej z posesji w Zielonce może funkcjonowac linia do produkcji nielegalnego alkoholu. Punktualnie o 11:00 policjanci weszli do środka. Na posesji były dwa budynki, jeden mieszkalny, drugi letniskowy. Ten ostatni, jak szybko ustalono, właściciel wynajmował obcokrajowcom.

Gdy funkcjonariusze wkroczyli do domku, wewnątrz odkryli całą linię technologiczną do odkażania skażonego spirytusu. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 500 litrów nielegalnego alkoholu, butelki, etykiety, węgiel aktywny. Zatrzymany właściciel posesji 50 letni Adam G. powiedział, że z procederem nie ma nic wspólnego. Jak twierdził, zupełnie nie wiedział, czym zajmowali się wynajmujący od niego domek lokatorzy.

Niewykluczone, ze nielegalny alkohol trafiał na miejscowe bazary i targowiska. To właśnie tam wpadł w ręce Policji obywatel Ukrainy 36 letni Ivan K. trudniący się nielegalnym procederem na posesji w Zielonce. Policjanci sprawdzają teraz, od jak dawna prowadził ten przestępczy biznes i czy miał wspólników.
Powrót na górę strony