Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwiązanie sprawy sprzed lat

Data publikacji 03.02.2010

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim, wyjaśnili kryminalną sprawę sprzed lat. W nielegalne działania zamieszani są dwaj byli i jeden czynny funkcjonariusz garnizonu wielkopolskiego. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli szereg zarzutów karnych, w tym także korupcyjne.

Sprawa dotyczy zdarzeń z lat 2002 – 2005, kiedy podejrzani funkcjonariusze pełnili służbę w KMP w Poznaniu. Tomasz P., Tomasz B. oraz Macjej C. są podejrzani o udaremnianie postępowań karnych, przekazywanie informacji o policyjnych zasadzkach, informowanie o treści zeznań i zatajanie roli poszczególnych osób w przestępstwach. Za takie przestępcze działania przyjmowali od osób cywilnych łapówki w kwocie od 1000 zł do 8.000 zł. Łączna kwota korzyści majątkowych wyniosła 21,5 tys. zł.

Policjanci BSW zatrzymali podejrzanych mężczyzn i wkrótce po zatrzymaniu każdy z nich usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim. Po przedstawieniu zarzutów Prokuratura wystąpiła do Sądu o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony